Сучасне підприємство, якщо воно хоче займати лідируюче становище на ринку товарів чи послуг, має підкорювати простір Інтернету. Сайт є одним з найбільш вигідних рекламних напрямків, який допомагає просувати товари і послуги, залучати нових клієнтів та інвесторів. Але, як і скрізь є підводні камені. Замовляючи сайт, слід думати не тільки про красу і дизайні, а й про його головне призначення:

• сайт повинен приносити прибуток, а не повинен бути глянцевою картинкою.

• сайт повинен відображати суть товарів і послуг, бути візитною карткою його власника.

• дизайн може бути простим і лаконічним, при цьому сайт може бути досить прибутковим.

Перед тим, як замовити сайт, необхідно визначити, що важливо для вас: класний дизайн або високі доходи. Чому, деякі організації звертаються до редизайнерів? Все дуже просто. Гарний, наворочений сайт не приносить очікуваних результатів. Будь-який бізнесмен погодиться, краще скромний прибутковий сайт, а не гарний, але без прибутку. Зовнішнє оформлення, звичайно, відіграє важливу роль, але це не самий головний фактор, що визначає прибутковість сайту.

Ціна деяких сайтів сягає сотень мільйонів і навіть мільярди доларів. Проте, переглядаючи такий сайт, ви навіть не помітите його високу вартість. Контент і конфігурація сайту прості, він не виділяється із загального числа сайтів. На перший погляд він може навіть не сподобатися. Але як тільки вам пояснять, скільки він коштує і чому сайт вам дійсно подобається. Думка про нього стане повністю протилежним. Ви віддасте належне тим дизайнерам, які витратили багато часу, моделюючи його.

 

Замовляючи сайт, клієнти, як правило, орієнтуються на вже існуючі сайти, які розміщені в мережі. Їм простіше показати, що вони хочуть побачити від дизайнерів у результаті, чим подумати і створити свій унікальний продукт. Однак існуючі, добре розрекламовані сайти коштують досить дорого, і багато хто не розраховують, що подібний сайт їм обійдеться в кругленьку суму. Перш ніж зробити замовлення, треба підрахувати суму, яку організація готова витратити на створення веб-ресурсу.

Створення дизайну веб-ресурсу це тривалий процес, можна сказати, що це багаторічна робота. За цей час сайт може, змінитися до невпізнанності: дизайнери видаляють всі зайві елементи, які не функціонують, додають, оновлюють, оптимізують, проводять адаптацію до нових сучасних моніторів з високою роздільною здатністю. "Кращий дизайн" - змінне поняття, з часом "кращий дизайн" ставати звичайним.

Зовнішність оманлива. Наприклад, деякі не звертають уваги на шедевр, до тих пір, доки їм не скажуть, що цей шедевр написаний видатним художником і коштує він кілька сотень доларів.

Звичайно, замовити картину можна тільки собі, але чи буде ця картина шедевром - от питання. Так само і сайт, він створюється не тільки для вас, він створюється з розрахунком на широке коло людей і об'єднує вподобання людей різного віку, статі, раси, достатку і т.д.

Досить часто зустрічається помилка замовників, при якій вони прагнуть нашпигувати сайт великою кількістю спецефектів. Практика показує, що після тривалого часу відвідуваність сайту виявляється низькою, і він не приносить власникові очікуваного доходу. Стильні дизайнерські рішення, звичайно, необхідні, але в першу чергу сайт є джерелом інформації для споживачів, спонсорів, партнерів. А як можна сприймати інформацію, якщо вона оточена миготливими вогниками.

Якщо ви представляєте серйозну фірму, то й дизайн повинен бути відповідний. Клієнт має право замовити все, що завгодно, але краще прислухатися до думки фахівця, тому що тільки фахівець може піднести той чи інший товар так, щоб він сподобався передбачуваному споживачеві, підібрати відповідний дизайн, кольорову гаму, оформлення і т.д.

Робота, виконана дизайнерами, буде оцінена відвідувачами, які охоче стануть купувати дану продукцію або послуги. За умови якісної роботи сайт принесе своєму власникові хороші доходи. Однак відвідувач, купуючи продукцію, не платить за дорогі спецефекти. На сайті з простим дизайном багато корисної інформації. Відвідувачам сайту легко сконцентруватися на певному артикулі, а не блукати в марних пошуках.

Якщо сайт простий, він доступний кожній людині. Інформація повинна бути доступною, простою, легкою для сприйняття. Клієнти не люблять складностей при виборі товарів або послуг та оформленні замовлення. Якщо відвідувач легко орієнтується на сайті, бачить продукцію та контактну інформацію, способи оформлення замовлення, він обов'язково стане покупцем.

Творцеві сайту найпростіше прийняти той варіант дизайну, який пропонує йому клієнт, ніж довго роз'яснювати йому те, що зовнішній вигляд продукту, стильний дизайн і доходи - то різні речі ... Лестощі люблять усі. У результаті замовник з такого сайту прибутку може взагалі не побачити. Це змушує власника «стильного», «красивого» сайту знову шукати веб-дизайнера і замовляти редизайн.

Сайти потрібно створювати простими, зручними у використанні і функціональними.

Сайт повинен бути створений так, щоб не кидатися в очі. Користувачі мережі Інтернет не повинні при відвідуванні сайту думати про його дизайні. Їх має захоплювати його зміст, а не зовнішній вигляд. Нехай відвідувач приділяє увагу тим товарів або послуг, які пропонуються на сайті. Всі погодяться, що краще помітити чоловіка, одягненого в стильний костюм, а не стильний костюм, одягнений на людину.

Бажання замовника мати стильний і красивий сайт зрозуміло. От тільки все-таки краще, якщо клієнт буде орієнтований на свій бізнес, який він сподівається просувати в Інтернеті, а не на зовнішній вигляд сайту. Адже сайт створюється з метою отримання прибутку.

Це наша думка про «найкращий дизайн сайту» і критерії, за якими сайти оцінюються.

Не існує сайту в Інтернеті, який подобається всім.

В наших силах розробити дизайн сайту, який би відповідав технічним завданням і потребам конкретної цільової аудиторії.

Підводячи підсумки, хочеться сказати, що вислови "гарний дизайн", "найкращий дизайн", "найкращий веб-дизайн" тощо відносні. Гарний дизайн сайту зовсім не означає, що він буде приносити великий прибуток. Кінцевий продукт, створений веб-дизайнером, може подобатися замовнику. Ось тільки прибутку з нього можна взагалі не отримати. Це може бути сайт, який замовник вважатиме за дуже простим, але прибуток від нього може перевершити всі очікування.

Вирішіть для себе, що для вас пріоритетно: сумнівний вислів "кращий дизайн" або отримання прибутку.

Якщо у ваші плани входить отримання прибутку, то вам краще підійде дизайн сайту, який буде відрізнятися простотою і зручністю використання, буде відповідати технічним завданням і залучати багато відвідувачів.